E shtuna në Seria A nuk dhuroi supriza në ndeshjet e zhvilluara

Skuadrat po planifikojnë të luajnë ndeshjet e tyre para 2 gushtit në mënyrë që të lihet hapësirë për kampionatin Champions League dhe Europa League.

Sot gjatë një videokonference online Liga profesioniste e Serie A vendosi të nisë ndeshjet më datë 13 qershor.

Serie A i  kanë 12 javë për të luajtur, teksa stërvitjet individuale kanë nisur. Gjithashtu mendohet se të hënën do të nisin stërvitjet në grup, duke përjashtuar lojtarët që po kalojnë karantinën.