Mediat greke: Shqipëria rrit masat kundër koronavirusit

Autoritetet shëndetësore në Vietnam raportojnë se të gjithë pacientët që rezultuan pozitiv me koronavirus në vend janë shëruar dhe që prej 13 shkurtit nuk është shënuar asnjë rast i ri.

Ministria e Shëndetësisë sqaron se në Vietnam ishin të prekur 16 persona me virusin vdekjeprurës dhe tashmë dhe një pacientë i fundit nga Wuhani është shëruar dhe ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

Gjithashtu në reanimacion ndodhet dhe një foshnje 3-muajshe, e cila nuk ka më shenja nga virusi. Vietnami shënoi të infektuarit e parë me koronavirus në 23 janar dhe 2 pacientët e parë ishin shtetas kinezë.