Nje shperthim i fuqishem tronditi qytetin e Elbasanit mengjezin e sotem. Fillimisht u raportua per shperthim eksplozivi, por ne komunikaten e saj per shtyp policia sqaron se kemi te bejme me shperthim te paneleve diellore.

Elbasan / Informacion paraprak
Në lagjen “Kala”,Elbasan, në lokalin në pronësi të shtetasit E.S., dyshohet se si pasojë e një defekti teknik, ka plasur një bolier dhe për pasojë kanë plasur dhe tre panele diellore që ishin të vendosura sipër lokalit.
Nuk ka dëme në njerëz, vetëm dëme materiale.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.