Ngjarje e rëndë: 14-vjeçarja i jep fund jetës duke u vetëhelmuar me fotoksinë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Prrenjas, ku një fëmijë ka rënë në gropën me ujë, dhe ka ndërruar jetë. Burime bëjnë me dije se gropa në të cilën ra fëmija, ka qenë në thellësinë 1 metër. Nuk dihet ende mosha e fëmijës dhe rrethanat e ngjarjes.
Kujtojme se nje dite me pare nje tjeter femije humbi jeten ne Berat pasi ra ne kontakt me rrumen elektrike ne Berat.

Prrenjas/ Informacion paraprak

Më datë 23.05.2020 në fshatin Katjel, Prrenjas shtetasi E.D., 13 vjeç, dyshohet se aksidentalishtë ka rënë në një gropë me ujë, dhe për pasojë ka humbur jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.