lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Është regjistruar dhe viktima e 29 nga koronavirusi në Kosovë ditën e sotme.

Bëhet fjalë për një paciente 63 vjeçare nga Rahoveci e cila ishte e shtruar në Klinikën Infektive .

63 vjeçarja vuante edhe nga veshkat dhe i nënshtroheshe dializës. Këtë e ka konfirmuar dhe vetë kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi.

Deri më tani në Kosovë janë 895 persona të infektuar nga koronavirusi prej të cilëve 657 janë shëruar