lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Një tjetër aksident rrugor ka ndodhur këtë mbrëmje. Pas ngjarjes në Fier, aksidenti i radhës është shënuar në Tiranë, me pasojë plagosjen e katër personave.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në afërsi të rrethrrotullimit në Sauk, teksa një mjet ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një shtyllë.

Tiranë/Informacion Paraprak

Rreth orës 19:50 në afërsi të rrethrrotullimit, në rrugën e “Elbasanit” mjeti me drejtues shtetasin F. F, ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një shtyllë.

Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar drejtuesi i automjetit F. F dhe pasagjerët D. F, R. F dhe , A. F të cilët u dërguan në spital për ndihmë mjeksore.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.