Ja kush është qyteti me kriminalitetin më të lartë sipas Arta Markut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Peqin, ku një person është plágosur rëndë nga të shtënat me ármë.

Burimet bëjnë me dije se ka mbetur i plagosur Besmir Hakballa, i cili ndodhet në spitalin kirurgjikal të Elbasanit në gjendje të rëndë për jetën. 45-vjeçari, Besmir Hakballa ka marrë një plùmb në këmbë dhe pritet të transportohet drejt spitalit të Traumës në Tiranë.

Ende janë të paqarta rrethanat e ngjarjes së rëndë.