Pas ndarjes nga bashkërshortja e tij në shkurt të këtij viti, deputeti i Partisë Konservatore, KujtimGjuzi, në një shkrim në rrjetet sociale bënte me dije se ka gjetur dashurinë e tij të re në Facebook, ku shkruante se nuk mendonte se do ta donte kaq shumë, dikë që e njohu aty.

Ndërkohë fill pas këtij statusi, Gjuzi u shfaq në publik në krah të një zonjushën, për të cilën u aludua se është partnerja e tij e re.

Më një postim në rrjetet sociale, ditën e sotme deputeti konservator ka sqaruar edhe lidhjen me zonjën brune, ku hedh poshtë këto lajme, ndërkohë që shton se do të ndërtojë një lidhje të re dashurie.

“Rrugë të mbaro ti ish-bashkëshorte dhe nromalisht unë kam zgjedhur dhe do të zgjedh, pop o do të zgjedh me rindërtu një gjasi të re dashurore dhe familjare.Kujtim GJUZI kurre nuk e ka tradhetuar familjen e tij, ama nese dikush me dergon ne Gjykate per interesa personale pronash apo te tjera qe lidhen me statusin e nje politikani te sinqerte e qe punon per FAMILJE DHE KOMB e ka primare nen zgjedhje te marteses te nzitur prej motrave dhe familjareve drite shkurte une u them”-shkruan Gjuzi.

Po ashtu shton se zonjusha po konsutlohet me avokatët dhe do të përgatisë një kërkesë padi për portalet prishje imazhi.

Postimi i plotë i Kujtim Gjuzit

INFO DEKLARATE NJOFTUESE

Zyra e Deputet Kujtim GJUZI

CEL 068 20 34 007

Kujtim GJUZI eshte deputet i Kuvendit te Republikes se Shqiperise nga data 07.05.2019

Deputet Kujtim GJUZI ka detyrim Ligjor per transparenece te informoje qytetaret Shqiptare, Vouesit, Mediat se ka kete status CIVIL SI ME POSHTE

– I martuar me kater femije tre vasha dhe nje Djale.

– Prej dates 20.02.2019 eshte ne proces zgjedhje MARTESE ne Gjykaten e FAKTIT Tirane Data eshte 24.01.2020 ora 13.30

Ligji i miratuar per Shpifjen i miratuar ne Parlament Me date 18.12.2019 Nuk me detyron te hedh ne gjyq per shpifje disa Portale dhe Gazeta qe SHPIFIN PO PO SHPIFIN DHE TRILLOJNE HISTORI ROZE qe une jam i Dashuruar me Zonjushen qe jemi sebashku ne foto me zotin Agim XHEKA ne nje event GALA ARTI.

Qytetare dhe ju te interesuar une ju them se deri tani jam nen presionin e nje Mashtrimi mediatik por une personalisht nuk do te dergoj kurre ne Gjykata edhe ata qe vertet shpifin.

Une pas dergimit ne gjykate nga bashkeshortja e cila meqenese me ka derguar ne kete status mund te quhet ish bashkeshortja normalisht qe kam dike ne zemer dhe kjo gje do te behet e ditur ne momentin tim te respektit te ligjit mbi zgjedhjen e MARTESES

Kujtim GJUZI kurre nuk e ka tradhetuar familjen e tij, ama nese dikush me dergon ne Gjykate per interesa personale pronash apo te tjera qe lidhen me statusin e nje politikani te sinqerte e qe punon per FAMILJE DHE KOMB e ka primare nen zgjedhje te marteses te nzitur prej motrave dhe familjareve drite shkurte une u them:

RRUGE TE MBARE TI ISH BASHKESHORTE DHE NORMALISHT UNE KAM ZGJEDHUR DHE DO TE ZGJEDH PO PO DO TE ZGJEDH ME RINDERTU NJE GJASI TE RE DASHURORE DHE FAMIJARE

ME ZONJUSHEN ANETARE E BORDIT AKADEMIA KONSERVATORE QE ME SHOQERON NE EVENT DHE ESHTE PADREJTESISHT E ALUDUAR ME FOTO TE GAZETES PANORAM DHE DISA PORTALEVENUK KAM ASNJE LIDHE PERVETEM ZYRTARE DHE MIQESORE

ZONJUSHA NE KETE MOMENT PO KONSULTOHET ME AVOKATET DHE DUKET QE DO TE KERKOJE ME KERKESE PADI TENTATIVEN PER PRISHJE IMAZHI TE NJE QYTETAREJE POR EDHE ZYRTARE TE NJE STATUSI QE ZONJUSHA POSEDON

JU FALEMINDERIT D.V Kujtim GJUZI Dt.24.12.2019

Gezuar KRISHT LINDJEN