Situata tek Albkontroll/ Reagon ashper ish-kryeministri Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me akuzat e Edi Ramës dhe ministres Balluku, se për grevën në Rinas, ‘fajin e ka Saliu’.

Me një mesazh në Facebook, ish-kryeministri kërkon ndalimin e terrorit psikologjik ndaj punonjësve të ‘AlbControll’.

Mesazhi i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Kreu i meduzes dhe ndrikull Gryksia ne vend te negociatave me punonjesit greviste te Albkontrollit, te cilin e kane shkaterruar me vjedhje ne tendera dhe prokurime, vazhdojne avazin ‘Fajin e ka Saliu’!

Stop censures dhe terrorit psikologjik ndaj punonjesve ne greve.

Hedh poshte me neveri akuzat banale te Kreut te Meduzes dhe Ndrikull Grykesi Ballukut, me te cilat kerkonje te mbulojne vjedhjet dhe shperdorimet e medha me financat e Albkontrollit.

I bej thirrje Agjensise Europiane te Aviacionit Civil ne te cilen Albkontroll eshte i anetaresuar, te nise me perparesi inspektimin e kesaj ndermarrje per te gjetur shkaqet qe detyruan punonjesit e saj te shpallin greve.