Mbyllet miqësorja e luajtur në Elbasan Arena midis Shqipërisë dhe Norvegjisë. Vendimtar në këtë ndeshje ishte goli i shënuar në minutën e 71 nga Rosted.

Kombëtarja kuqezi pati raste por pa mundur t`a dërgojë topin në rrjetë. Strakosha në minutat e fundit përballë tre lojtarëve norvegjez arriti ti mohojë golin e dytë.