Aksident te tuneli i Elbasanit me dy të plagosur

Shqipëria do të përballet sot me Anglinë (18:00) në “Air Albania” në takimet eliminatore të Botërorit “Katar 2022”, me shpresën për të marrë një rezultat pozitiv me “Tre Luanët”, në një sfidë luksi për Kuqezinjtë e trajnerit Edi Reja.

Shqipëria ndeshjen e parë ka fituar minimalisht 0-1 ndaj Andorrës në transfertë falën golit të Lenjanit, ndërsa Anglia ka triumfuar me rezultatin e thellë 5-0 ndaj San Marinos në “Wembley”.

Takimi është i vlefshëm për fushatën e Kualifikuesve të Botërorit “Katar 2022” dhe do të startojë me fillim nga ora 18:00, dhe do të luhet pa praninë e tifozëve, për arsye edhe të masave anti-COVID.

FORMACIONET ZYRTARE:

SHQIPËRIA: Berisha, Gjimshiti, Veseli, Ismajli, Hysaj, Memolla, Bare, Laçi, Uzuni, Cikalleshi, Broja. Trajner: E. Reja