Shpëtim Duro prezantohet tek Kukësi me objektiv titullin kampion

Shpëtim Duro është zyrtarisht trajneri i ri i Kukësit. 59-vjeçari u prezantua në ambientet e klubit verlindor në kryeqytet nga drejtori sportiv Nderim Nexhipi, që mendohet se ka qenë “çelësi” I arritjes së marrëveshjes mes presidentit Safet Gjici dhe trajnerit tiranas.

Duro merr detyrën e lënë nga Ernest Gjoka, që u shkarkua nga Gjici për shkak të dështimin të skuadrës në përballjen e dyfishtë me Debrecenin që në raundin e parë të Europë League-s.

Duro do të ketë si objektiv titullin kampion, trofe që verilindorët e kanë fituar vetëm një herë, pikërisht me Ernest Gjokën, që mbylli përvojën e dytë te verilindorët.

#kukesi #trajneriiri #shpetimduro