Shkrimtari Erebara ironizon ndaj Lali Erit për çmimin e pishave

Një investigim i BIRN, zbuloi se Bashkia e Tiranës ka dhënë 5500 euro për një pishë, të cilat janë mbjellë anash autostradës. Për këtë çmim statosferik, sipas BIRN prokuroria ka nisur hetimet lidhur me kontratën e firmosur nga Bashkia.

Për këtë rrjeti ka filluar ironit dhe talljet me kryebashkiakun Erion Veliaj.

Shkrimtari Rudi Erebara, me anë të një postimi në rrjetet sociale, është tallur me çmimin e pishave, ndërsa ka publikuar një foto të një pishe, krahas të cilës shkruan: “5500 euro, ecën vetë, shitet për arsye emigracioni”.