Dalin detaje pas aksionit policor ku mbetën të arrestuar 5 shtetas

Një shérr i madh mes dy familjeve në Tiranë ka përfunduar në árrestimin e dy personave dhe në plágosjen e tre të tjerëve, mes tyre dhe një fëmije të mitur.

Shtetasi A. K. dhe fqinji i tij, shtetasi A. A. janë përfshirë në një kónflikt të áshpër duke e góditur njëri-tjetrin me sénde të fórta dhe për pasójë kanë mbetur të démtuar familjarët e tyre, shtetasi i mitur me iniciale Xh. K., shtetaset L. K. dhe T. A., të cilët ndodhen në spítal, nën kujdésin e mjekëve.

Njoftimi i bluve për ngjarjen:

Ndërhyrja në kohë e Pólicisë parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një kónflikti të ashpër mes dy familjeve, për motive pronësie. Përdorën sende të forta gjatë kónfliktit, árrestohen në flágrancë 2 shtetas.

Shërbimet e Pólicisë në Komisariatin Nr. 4, pas njoftimit të marrë së në rrugën “Xhaferr Zelka” kishte një kónflikt të áshpër për motive pronësie, mes dy familjeve, dhe se gjatë kónfliktit ishin përdorur sánde të forta, menjëherë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje.

Falë reagimit në kohë u bë i mundur parandalimi i përshkallëzimit të mëtejshëm të kónfliktit mes këtyre familjeve. Shërbimet e Pólicisë kapën dhe árrestuan në flágrancë shtetasit: A. K., 39 vjeç dhe A. A., 47 vjeç.

Shtetasi A. K. dhe fqinji i tij, shtetasi A. A. janë përfshirë në një kónflikt të áshpër duke e góditur njëri-tjetrin me sénde të fórta dhe për pasójë kanë mbetur të démtuar familjarët e tyre, shtetasi i mitur me iniciale Xh. K., shtetaset L. K. dhe T. A., të cilët ndodhen në spítal, nën kujdésin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.