Trajneri bardhezi pranon humbjen në Olimpiko ndaj Lacios dhe përcakton ekipet që sipas tij do të luftojnë për skudeton.

Juventusi mposhtet me përmbysje nga ekipi i Lacios 3:1. Madje kryeqytetasit humbën dhe një 11- metërsh.

Humbja e ngjiti Lacio në kuotën e 33 pikëve duke lënë pas ekipin tjetër kryeqytetas Romën, 29 pikë. Kjo fitore sipas Sarrit e fut ekipin e Lacios në listën e pretendentëve për të fituar titullin kampion në Itali përkrah Interit kryesues dhe Juventusit.

Renditja aktuale:

1. Inter 38
2. Juventus 36
3. Lacio 33
4. Roma 29
5. Kaljari 28 *

*Kaljari ka një ndeshje me pak