Rudina Hajdari flet për gafat e saj dhe ndasia me opozitën jashtë parlamentit

Vendimi i Gjykatës për ish ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin ka nxitur mjaft reagime nga institucionet ndërkombëtare, por edha nga faktorë të rëndësishëm të politikës shqiptare.

Deputetja e djathtë Rudina Hajdari në një postim në Twitter duket se i ka dërguar një mesazh të koduar Evropës mbi çështjen e nxehtë “Saimir Tahiri”.

“Mos u shqetëso Evropë, dërgesat do të nisin sërish së shpejti”, shkruan Hajdari.