Rita Ora shoqërohet në polici

Nuk kanë të sosur telashet për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Rita Ora.

Pasi theu rregullat anti-covid në Britani të Madhe gjatë pandemisë kur organizoi festë për ditëlindje në një restorant, Rita ka shkuar në Australi dhe aty është shoqëruar nga policia.

Mediat australiane kanë fotografuar këngëtaren që shoqërohet nga policë të armatosur, të cilët po e dërgojnë në karantinë sipas rregullave të udhëtimit për këdo që hyn në Australi.

30-vjeçarja duhet të qëndrojë 14 ditë në karantinë në dhomën e saj të hotelit, për shkak të masave të rrepta që ka vendosur qeveria australiane.

Në fotot e shkrepura në aeroportin ndërkombëtar të Sidneit, Rita Ora ka mbuluar tërësisht fytyrën, është veshur me pallto ngjyrë bezhë, teksa policë të armatosur e shoqëruan përgjatë gjithë rrugës deri në hotel ku do të qëndrojë në karantinë.

E megjithatë, do të jetë një karantinë luksoze për Rita Orën, pasi do të qëndrojë në një hotel me 5 yje ku një natë kushton 270 paund.