Reperi britanik Slowtha performon në koncert me
Reperi britanik Slowtha performon në koncert me "kokën" e kryeministrit britanik

Reperi britanik Slowthai ka ndezur polemika në ceremoninë Mercury Prize mbrëmjen e kaluar duke mbajtur në dorë një model të kokës së prerë të Boris Johnson.

Këngëtari bëri edhe thirrje ofenduese ndaj kryeministrit britanik në skenën Eventim Apollo të Londrës.

Transmetimi live i BBC u pre kur reperi mori në dorë kokën dhe ndërkohë dëgjoheshin në sfond duartrokitjet e publikut.

Por, në rrjetet sociale u kritikua kjo sjellje e Slowthai-t, me njerëzit që e cilësuan si “budallallëk”.

Reperi britanik Slowtha performon në koncert me "kokën" e kryeministrit britanik