Presidenti serb Vuçiç shtrohet urgjentisht në spital

0

Politikani i vetëm serb që e njeh pavarësinë e Kosovës dhe që vazhdon ta mbështesë atë, Çedomir Jovanovic, reagoi pas lajmit se presidenti Aleksandar Vuçiç ishte shtruar në spital me probleme kardiake.

Jovanovic ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale ku shihet pranë Vuçiçit dhe e ka shoqëruar me një koment. Jovanoviç uron që kreu i shtetit të kthehet shpejt në detyrë, në mënyrë që ta mposhtë, siç thotë ai, me ndershmëri.

Mesazhi i politikanit serb ishte:

“Ne kemi qenë këtu për 25 vjet. Deri më sot të gjithë në vendin që ai zgjodhi ishte gjithmonë një kundërshtar serioz. Unë dua që të kthehet sa më shpejt që të jetë e mundur që ta mposht ndershmërisht”.

Vetë Vuçiç përmes Instagramit njoftoi se do të jetë në punë me kohë të plotë duke filluar nga e hëna.