Presidenti Meta/ Për Reshat Arbanën do të ketë vetëm pranvera!”

Me rastin e 80-vjetorit të lindjes së aktorit të mirënjohur Reshat Arbana, nuk mund të mungonte as urimi i presidentit të Republikës Ilir Meta.

Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit përveçse i thur elozhe nderit të kombit, shprehet se për Arbanën do të ketë vetëm pranvera.

Për këtë arsye Meta i ka dërguar Arbanës një tufë me 80 trëndafila të bardhë.

Postimi i presidentit:

“Shumë urime Nderit të Kombit dhe skenës shqiptare, mjeshtrit të papërsëritshëm të aktrimit, Reshat Arbana, në 80-vjetorin e Tij të lindjes!

Origjinal në çdo rol dhe frymëzues në çdo interpretim, me zë kumbues, talent të jashtëzakonshëm artistik dhe falë një personaliteti të rrallë që rrezaton fisnikëri, Reshat Arbana e ka pasuruar kulturën tonë kombëtare, duke u kthyer në një nga aktorët më të dashur popullorë për të gjitha brezat.

Me padurim presim ta rishohim në role të reja!

Për Reshat Arbanën do të ketë vetëm pranvera!”