Presidenti i Getafes nuk pranon të luajë ndeshjen kundër Inter

“Dua te nenvizoj qe ne kete histori Interi nuk ka asnje faj. Cfare kuptimi ka te besh qe te luhet nje ndeshje ne nje qytet te rrezikuar ndermjet dy skuadrave qe vijne nga dy qytete te rrezikuara: edhe Madridi eshte njesoj si Milano ne rrezik.”

“Mua sme interson fare nese humbasim ne tavoline 3-0. UEFA te vendose cfare te doje, por Getafe nuk shkon ne Milano dhe pike.”

“Jeta vazhdon edhe pa luajtur ne Milano. Skuadren time nuk ka shans ta rrezikoj.”

“Po ja edhe nese gjejme nje qytet tjeter per te luajtur: kush do na pranoje neve, dy skuadra qe vijme nga dy qytete te prekura?”

Nderkohe, ne keto ore pritet vendimi i UEFA-s.