Arrestohen dy të rinj pasi goditën një punonjës patrulle të policise

Një 16-vjeçar ka plágosur me thíkë bashkëmoshatarin e tij, në Pogradec, ndërkohë që pas krímit është vënë menjëherë në pránga.

Policia njofton se rreth orës 15:25, në lagjen nr. 1, gjatë një konflikti të çastit, shtetasi L. S., 16 vjeç, banues në Pogradec, dyshohet se ka dëmtuar me mjet prèrës shtetasin R. T., 16 vjeç, banues në Pogradec, i cili aktualisht po merr mjekim në Spitalin e Pogradecit, ku ndodhet jashtë rrèzikut për jetën.

Falë reagimit të shpejtë të policisë u bë i mundur kapja, ndalimi dhe shoqërimi drejt Komisariatit i autorit të dyshuar të ngjarjes, me të cilin po kryen veprimet e mëtejshme proceduriale.

Në cilësinë e provës materiale iu gjet dhe sekuestrua një ármë e ftòhtë (thíkë).
Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e plota të ngjarjes.