Roma konfirmon qe Zaniolo ka keputur ligamentin e gjurit. Perfundon sezoni per te. Ne dyshim edhe Kampionati Evropian.

Lëndimi i Zaniolos erdhi gjatë ndeshjes kundra Juventus. Zaniolo u dëmtua pas sllallomi prej 70 metrash në fushë.

Dyshimet për njē dëmtim të rëndë ishte i pashmangshëm pasi lojtari u largua në lot dhe me një barrelë.