Pasi beri nje gafe te pafalshme nje nate me pare teksa u shpreh se ishte e lumrur qe kishin vdekur 50 persona ,pasi demi mund te ishte me i madh sot kryebashkiakja e Durresit ka dhene doreheqjen. Lajmin znj.Sako e ka komunikuar personalisht ne facebook.


E lënduar nga reagimi i madh negativ ndaj një prononcimi që bëra, nën një stres që i kalon fuqitë e mia, jap dorëheqjen nga detyra e Kryetares së Bashkisë Durrës.

Falenderoj nga zemra të gjithë ata që më besuan dhe shpresoj në mirëkuptimin e të gjithëve.