Për numrin dy të PD-së, Edi Paloka, kryeministri Edi Rama është i gatshëm të luajë çdo skenar, me qëllimin e vetëm për t’u dukur si lideri i madh botëror.

Ndërsa publikon një video të kreut të qeverisë, Paloka e etikon kryeministrin Edi Rama si një kameleon që ndryshon qëndrim sa herë i duhet për interesin e tij.

“Atehere kur duhej te merrte masa urgjente per te perballuar perhapjen e virusit , sulmonte opoziten dhe median. Atehere kur duhej te ishte i qete, perhapte panik tek qytetaret me vdekje e varre.
Eshte i gatshem te luaje cdo rol dhe cdo skenar me qellimin e vetem per t’u dukur si lideri i madh boteror. Ne vendin qe ka numrin me te ulet te testimeve dhe buxhetin me te vogel ne ndihme te qytetareve te prekur nga situata e corona virus. Shihni dhe gjykoni se si kameleoni Rama ndryshon qendrim sa here i duhet per interesin e vet👇” shkruan Paloka bashkëngjitur videos.