Ironia nuk ka të përfunduar pas ndeshjesh më të rëndësishme të Seria A. Milan- Juventus vazhdon të krijojë lajm edhe pas rezultatit që dhuroi fusha.

Protagonist në rrjetet sociale është Higuain. I cili dhe mbrëmë gjatë ndeshjes e pa veten protagonist. Jo pozitivisht kjo kuptohet sepse në pjesën e parë kishte mundësi të barazonte rezultatin dhe ndeshja të merrte tjetër rrjedhë. Penalltia e humbur peshoi shumë dhe nervozizmi i Higuain ishte i pakontrolluar derisa ai la skuadrën me 10 lojtarë.

Pas ndeshjes nuk munguan memot dhe ironitë ndaj argjentinasit. Ndër to ne si staf i Media Line News kemi zgjedhur foton ku Higuan krahason formën e tij fizike me të Ronaldos.

MEDIA LINE NEWS| medialine.al