Njihuni me recetën smoothie që është anti-kancer
Njihuni me recetën smoothie që është anti-kancer

Kjo bimë super shëruese përmban një 82 annonaceous acetogenins. Këto fitokimikale janë të dobishme për parandalimin dhe trajtimin e gjëndjeve të ndryshme të shëndetit, duke përfshirë kancerin, probleme të mëlçisë, ethe, gripin, sëmundjet e zemrës, diabetin dhe tensionin e lartë të gjakut.

Studimet tregojnë se graviola ka veti anti-tumorale. Këto kimikate modulojnëprodhimin e adenosin trifosfatit në qelizat e radikaleve të lira, të cilat duke i ushqer nëpërmjet oksigjenit dhe ushqyesve të duhur, reduktohet shpejtësia e përhapjes së tyre. Shumë ekspertë sugjerojnë që njerëzit mund të reduktojnë rezikun e kancerit dhe të rrisin ndjeshëm mundësinë e mbijetesës duke rritur futjen e këtyre antioksidantëve të mahnitshëm.

Përbërësit:

  •  1 lugë çaji Graviola
  • 1.5 kg mollë jeshile
  • 2 filxhanë spinaq ose lakër Kale
  • 1⁄2 kokërr avokado
  • 1 e 1/2 filxhan qumësht kokosi ose lëng molle

Përgatitja: Hidhini të gjithë përbërësit në një mikser dhe përziejini mirë derisa të fitoni një masë homogjene.