lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Një ngjarje rëndë ka ndodhur në fshatin Mursi të Sarandës.

Një i moshuar 70-vjeç, është kafshuar nga një qen. Kjo i ka detyruar mjekët që ti presin krahun, për ti shpëtuar jetën Sotir Zisit.

Policia në Sarandë bën me dije se qeni e ka kafshuar disa herë Sotir Zisin, duke i shkaktuar dëmtime të shumta, në këmbë, fyt dhe duar.

Pavarësisht ndërhyrjes dhe prerjes së krahut nga ana e mjekëve, Sotir Zisi ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.