lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Nē familjen e Luis Enrique ka pllakosur dhimbja pasi humbën vajzën e tyre 9-vjeçe.

Xana, e cila pas disa muajsh luftë me sëmundjen e rëndë, u dorëzua dhe u largua nga kjo botë pa realizuar shumë ëndrra. Ajo vuant nga një sëmundje tumoriale dhe pas 5 muajsh kurime nuk arriti ta mposhte.

Njoftimin për humbën e të bijën e dha vetë Luis Enrique. Menjëherë pas njoftimit shumë skuadra por dhe futbollistë i shprehën ngushëllimet për ndarjen nga jeta të vajzës së tij.