Në ambientet e stadiumit “Elbasan Arena” dolën në konferencë për shtyp dy futbollistet e Kombëtares së femrave, Geldona Morina dhe Esi Lufo, për të folur rreth sfidës me Skocinë më 8 tetor në Elbasan. Optimizmi në kampin e vajzave kuqezi duket i madh, për më tepër që në krye të pankinës është rikthyer edhe tekniku Armir Grima.
Vajzat kuqezi do të luajnë në “Elbasan Arena” përballë Skocisë më 8 nëntor në orën 18:10. Ftohen dashamiresit e lojes se futbollit ta ndjekin.