Plot surpriza do të jetë moti gjatë kësaj jave

Dita e sotme do të fillojë me mot të kthjellët në të gjithë vendin, por në orët e pasdites do të ketë shtim të vranësirave.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen sërish lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 18°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë.