Plot surpriza do të jetë moti gjatë kësaj jave

Dita e sotme do të karakterizohet nga moti i kthjellët në orët e para të ditës, teksa prezete do të jenë edhe vranësirat në pjesën e dytë të ditës.

Gjatë natës i gjithë vendi do të pushtohet nga reshjet e shiut, të cilat do të jenë me intensitet të ulët dhe mestar në formën e shtërngatave.

Temperaturat do të kenë thuajse të njëjtat vlera, nga 6 deri në 22 gradë celcius.

Era do të fryjë lehtë me shpejtësi mesatare 10 m/s, ndërsa dallgëzimi do të jetë normal.