Fiori Dardha flet për jetën personale dhe dashurinë e saj

Moderatorja Fiori Dardha ditën e sotme feston ditëlindjen e saj të 40-të. Mirëpo ndryshe nga herët e tjera ajo këtë ditëlindje është e detyruar ta festojë larg familjes dhe njerëzve të saj të dashur.

Kjo për shkak të koronavirusit i cili tashmë po përhapet frikshëm dhe në Shqipëri. Nëpërmjet rrjeteve të saj sociale Fiori bëri të ditur se ka vendosur të shmangë çdo lloj kontakti me familjarët e saj pasi ajo gjatë gjithë kohës është në kontakt me njerëz të ndryshëm dhe vetëm kështu mund të kujdeset për ta.

“40 vjetor në kohen e Koronavirusit! Zgjodha te publikoj kete foto sot, ne diten e lindjes sime, sepse mezi pres ta takoj, ta puth dhe ta perqafoj fort djalin tim! Prej 3 ditesh, bashke me gjysherit, Abeli ka hyre ne izolim dhe une (qe shkoj cdo dite ne pune dhe kontaktoj me dhjetra persona), kam vendosur te shmang cdo lloj kontakti fizik me ta!Jam perpjekur ta qetesoj djalin, duke i shpjeguar me fjale te thjeshta qe keto masa merren per te siguruar shendetin e tij dhe te gjysherve qe ai i do aq fort!Urimet i mora ne telefon dhe “Happy birthday” e kenduar prej Abelit ishte dhurata me e bukur ne kete ditelindje te pazakonte!T’i urojme njeri – tjetrit SHENDET! Ne kohe si keto duhet te ndergjegjesohemi dhe kuptojme se nuk ka asgje me te rendesishem se shendeti!”, shkruan Fiori krah fotos të ëmbël me djalin e saj.

Nuk është aspak e lehtë për moderatoren të festojë larg njerzve të zemrës së saj mirëpo shëndeti i tyre është parësor për të.

Moderatorja e njohur: Ja si të festosh ditëlindjen në kohë karantine