Shifra alarmante te infektimeve ne 24 oret e fundit

Është rritur numri i mësuesve të infektuar me koronavirus në Krujë.

Abc News raporton se si pasojë e rritjes së numrit të rasteve me Covid është mbyllur një shkollë në Krujë, pasi katër mësues kanë rezultuar pozitiv.

Ndër të tjera mësohet se mësimi në këtë shkollë do të pezullohet për dhjetë ditë deri në një urdhër të dytë.

Ndërkohë një ditë më parë në vendin tonë është shënuar një rekord i numrit të rasteve të reja me Covid, ku janë konfirmuar pozitiv 786 persona dhe kanë humbur jetën 11 të tjerë.