Mbrojtësi i talentuar shqiptar Marash Kumbulla, sapo ka zbarkuar në Romë. Kumbulla u transferuar tek ekipi kryeqytetas i Romës.

Vlera e transferimit është prej 30 milionë eurosh dhe vetë Kumbulla do të përfitojë 1.5 milionë euro në sezon.

Kumbulla është bërë “mollë sherri” midis dy tifozerive të Lacios dhe Romës. Pasi më herët mbrojtësi u lidh me një transferim të mundshëm tek Lacio e Tares.

MEDIA LINE NEWS