Ditën e sotme shohim se Nora Malaj, ish-zv/ministre e Arsimit, njëkohësisht kandidate e LSI në zgjedhjet e 25 Prillit ka dalë në rrugët e Tiranës duke shpjeguar programin e LSI dhe duke “joshur” qytetarët me petulla, duke kopjuar kështu kandidatët gjermane që u ofrojnë popullit çokollata.

Kështu Malaj ka dalë me një qese petullash në dorë duke ua ofruar ato qytetarëve të Tiranës.

Mesa duket LSI ka zgjedhur një metodë të veçantë për të tërhequr vëmendjen.