Lleshaj

Ministri I Brendshëm Sandër Lleshaj ka deklaruar nga Elbasani se nuk do të largohet nga detyra pavarësisht ngjarjeve të fundit kriminale që kanë tronditur vendin.

I pyetur nëse ka dështuar policia e shtetit në sigurimin e rendit dhe qetësisë në vend, ai ka deklaruar se policia, jo vetëm që nuk ka dështuar por është duke kryer me profesionalizëm detyrën.Sigurisht ngjarje kriminale do të ketë-tha ai. Ministri ka mohuar që të ketë dhënë deklarata me këtë kuptim.

I pyetur nëse do të largohet nga detyra ai është shprehur se nuk do të dorëhiqet. Unë do eci përpara sepse kam një mision kam një përgjegjësi zyrtare, deklaroi Lleshaj
Në kah të ministrit ka dalë Kryetari I Grupit Parlamentar Taulant Balla I cili u shpreh se historia e lajmeve se dikush hedh një gurë në lumë dhe gjithë tjerët duhet ta ndjekin duhet të marrë fund.