Një shpërthim me tritol është regjistruar sot në Shkodër. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e sotme pranë shkollës Pyjore. Deri më tani nuk dihen detaje nga ngjarja në fjalë.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forca të policisë. Nuk dihet për momentin kush ka qenë shënjestra e atentatit dhe nëse ka pasur të lënduar.