Emisioni Opinion ka degjeneruar në klithma dhe të bërtitura nga Kryeministri Rama. I cili me intimidet e tij nuk i përgjigjet pyetjeve, madje pas akuzave të pabaza, nuk pranoi të ballafaqohej live me liderin e opozitës Lulzim Basha.

Rama nuk pranon përballjen Live ne emision me liderin e opozitës Lulzim Basha. Ky i fundit i kërkoi Blendi Fevziut ndërhyrjen live në lidhje telefonike, por që Rama nuk pranoi.

Ndërhyrja e Bashës erdhi pas “akuza” të Ramës, por që nuk pranoi përballjen Live.