Dita e 9-të e protestes se naftetareve/ Jemi lodhur nga këta kriminele

Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve, Sokol Dautaj ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Lajmin e ka bërë me dije vetë Dautaj, i cili ka treguar se prej 6 ditësh ka munguar në protestën e naftëtarve, teksa shton se ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Ai ka treguar se gjendja e tij shëndetësore nuk është e mirë, ndërkohë që bën thirrje për t’ju gjendur pranë grave greviste në Ballsh.

Te nderuar kolege, sot u be dita e gjashte qe une nuk gjendem mes jush, por cdo moment te dites dhe nates, une jam aty me ju.Sot mora dhe testin , pozitiv. Jam shume i renduar nga ana shendetesose, eshte kura e 4 e ilaceve qe nderrova sot. Po shoh keto dite qe jane hedhur ne veprim per prishjen e greves, disa krimba qe dhe toka nuk i do. Greva eshte e grave, ju nese doni ju qendroni prane, vendimin se kur du dalin e marin vetem ato. Une dhe neser te me vije vdekja do jem mes jush.sic kemi nje vite qe luftojme bashke. Veprimi i radhes nese sgjejme zgjidhje, do cudise boten, dhe ne e mbajme fjalen.gjendjuni prane grave Heroina“, shkruan Dautaj.