Kombëtarja kosovare ka arritur të marrë një rezultat pozitiv në pjesën e parë nga Çekisë.

Muriqi i ka dhënë barazimin pas golit të shënuar nga ish-lojtari i Romës dhe tani i Leipzing P. Shick.

Pjesa e parë mbyllet me rezultatin e barabartē 1-1.

Ky rezultat e mban me shpresë Kosovën për tē tentuar kualifikimin si vend i dytë pasi Anglia nuk pritet tē dhurojë surpriza.