Koronavirusi i prish planet për dasmë aktorit të njohur
Koronavirusi i prish planet për dasmë aktorit të njohur turk Aktori turk Alperen Duymaz, i njohur nga roli i Keremit në serialin “Ironia e fatit”, në janar të këtij viti i dha fund beqarisë.
Alperen u celebrua me partneren e tij Kubra Kelkit dhe dyshja kishin planifikuar dasmën ta mbanin në qeshor. Mirëpo pandemia e koronavirusit i ka prishur çdo plan aktorit. Ai së fundmi u intervistua nga gazetarët turk teksa ndodhej me bashkëshorten duke bërë një shëtitje. Alperen tha se ata janë detyruar ta shtyjnë dasmën.
“Kemi qëndruar në shtëpi për ditë të tëra, tani dolëm të marrim pak ajër. U detyruam ta shtyjmë dasmën për shkak të koronavirusit”-tha aktori 27-vjeçar. Alperen Duymaz e ka mbajtur të fshehtë lidhjen me partneren e tij prej kohësh.