Situata nga Covid: Shkon në 750 numri i të prekurve me koronavirus

Vendit i janë shtuar edhe tri víktima të cilat kanë humbur jetën nga Covid 19. Kjo u bë e ditur përmes raportit 24 orësh të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik.

Në raport thuhet se víktimat kishin edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdékjes me SARS CoV-2 pozitiv.Numri total i rasteve pozitive është 14.839 raste nga 59.571 persona të dyshimtë në vírusin SARS-CoV-2 dhe 604 raste të vdékjes”, thuhet në raport.

Ndërkohë në 24 orët e fundit në vend janë shënuar edhe 76 raste të reja me koronavirus.