Korça tronditet sërish nga tërmetet

0

Vijojnë lëkundjet sizmike në qarkun e Korçës. Mëngjesin e sotëm janë shënuar dy tërmete të tjera me magnitudë 3 dhe 2.7 ballë.

Lëkundjet nuk janë ndjerë shumë nga qytetarët, por paniku vijon të jetë i madh, sidomos pas tërmetit 4.7 ballë që ra një ditë më parë.