Aksident te tuneli i Elbasanit me dy të plagosur

Kombëtarja KuqeZi e ka nisur me këmbë të mbarë fushatën kualifikuese të Botërorit Katar 2022.Goli i Lenjanit në fraksionin e parë i jep 3 pikë ekipit tonë përfaqësues.

Këto tri pikë janë me shumë peshë pasi dy kundërshtarët për vendin e dytë Polonia dhe Hungaria u ndalen në barazim me gola, 3-3. Ndërkohë kombëtarja e “Tre Luanëve” ka bërë detyrën ndaj San Marinos me një goleadë.

Rezultatet e Grupit I

Angli- San Marino 5-0,
Andorra- Shqipëri 0-1
Hungari- Poloni 3-3

Renditja

Angli- 3 pike
Shqiperi- 3 pike
Poloni- 1 pike
Hungari- 1 pike
Andora- 0 pike
San Maroni- 0 pike