Pas Daniele Ruganit, një tjetër lojtar i Juventusit ka rezultuar pozitiv me koronavirus pas testeve të kryera.

Bëhet fjalë për mesfushorin francez, Blaise Matuidi, i cili është infetuar nga virusi i tmerrshëm. Lajmin e dha vetë klubi torinez përmes një njoftimi në faqen zyrtare.

“Matuidi eshte prej 11 marsit ne vetizolim ne shtepine e tij. Ai do te vazhdoje te monitorohet dhe do te ndjeke te njejtin regjim. Francezi nuk ka simptoma dhe eshte ne gjendje te mire”, njofton klubi juventin.