Basha/ Gratë janë forca e ndryshimit që kërkon Shqipëria.

Basha/ Gratë janë forca e ndryshimit që kërkon Shqipëria.

Një mesazh të fortë kreu i PD-së, Lulzim Basha e ka edhe për gratë shqiptare. Përmes një videospoti të publikuar në facebook, teksa shfaqet...

Basha pritet në mënyrë madhështore në Dibër

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është pritur nga qindra e qindra qytetarë në Peshkopi dhe ka mbetur i befasuar para një entuziazmi aq...
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ishte sot në njësinë numër 8 në Tiranë. Nga aty, ajo u shpreh se do të ketë zgjidhje përfundimtare të procesit të legalizimit të banesave dhe pronave të tyre. Sipas Kryemadhit, legalizimi është kthyer tashmë në një përrallë nga e kaluara dhe ndaj duhet t’i jepet zgjidhje përfundimisht. “Përpara disa muajsh, njerëzit, fëmijët u nxorën në orët e para të mëngjesit me gaz lotsjellës dhe jo pa qëllim ne sot këtë takim e bëjmë këtu. E bëjmë këtu për t’ju dhënë fjalën të gjithë qytetarëve të të gjitha zonave informale, sepse kështu për hir të së vërtetës ne politikanët i kemi quajtur, që jo vetëm do ti dëmshpërblejmë për çdo qindarkë, por do tu dalim për Zot legalizimeve të të gjithë qytetarëve, jo vetëm të Tiranës, por kudo, në Elbasan, në Shkodër, në Lezhë, në Durrës, në Lushnje, në Fier, në Korçë e kudo.

Kryemadhi/ Sot me shume se kurre socialistet po na bashkohen

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ishte sot në njësinë numër 8 në Tiranë. Nga aty, ajo u shpreh se do të...
Basha nga Dibra/ Mos ia hapni deren se keqes

Basha nga Dibra/ Mos ia hapni deren se keqes

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është pritur nga qindra e qindra qytetarë në Peshkopi dhe ka mbetur i befasuar para një entuziazmi aq...
Bardhi nga Papri/ Padrejtesite ndaj fshatit do ndalen me 25 prill

Bardhi nga Papri/ Padrejtesite ndaj fshatit do ndalen me 25 prill

Pajuni është parë nga pushtetarët si tokë e mirë për të korrur vota, dhe është lënë në harresë të nesërmen e zgjedhjeve. Banorët e duan...
Basha-fermerit: Subvencionet do t’i bëjmë ne realitet

Basha-fermerit: Subvencionet do t’i bëjmë ne realitet

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një bisedë me një fermer në Divjakë. Basha ka bashkëbiseduar me fermerin në zetor, duke e shoqëruar...
Basha pritet me super entuziazem ne Elbasan

Basha pritet me super entuziazem ne Elbasan

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zgjedhur Elbasanin si qytetin e radhës në turin e takimeve të tij elektorale. Basha rrugës për në Elbasan...

Zgjedhjet 2021/ Ja rezultatet e sondazhit për Qarkun Elbasan

Sipas sondazhit të Antionio Notos në RTV Ora, duket se Elbasani si qark do të dominohet nga socialistët. Konkretisht kjo forcë politike kap nga 45-49%...
Aksident te tuneli i Elbasanit me dy të plagosur

Zgjedhjet 2021/ Opozita thellon avantazhin ndaj qeverise

Po publikohen rezultatet e Sondazhit te katërt kombëtar i Antonio Notos dhe Yldon Media Group. Antonio Noto tregon se sondazhi është zhvilluar ditët e...
Basha ne Njesine 3/ Do te rrisim pensionet

Basha ne Njesine 3/ Do te rrisim pensionet

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, ishte ditën e sotme në Njësinë 3, në Tiranë ku ka takuar qytetarë dhe biznese në këtë zonë, i...