Samsung është gati të na mahnisë me modelin jubilar Galaxy S10

Samsung është gati të na mahnisë me modelin jubilar Galaxy S10

Samsung është gati të na mahnisë me modelin jubilar Galaxy S10. Drejtuesit kryesorë të kompanisë Samsung janë takuar kohët e fundit në Kinë për...
Google vendos të mbyllë pas 7 vitesh rrjetin e vet social Google +

Google vendos të mbyllë pas 7 vitesh rrjetin e vet social Google +

Pas 7 vitesh gjigandi i kërkimit Google merr vendimin e mbylljes së rrjetit social Google +. Ky vendim erdhi me justifikimin se kishte një...
Loja kroate SCUM po thyen rekorde vetëm pak ditë nga lançimi

Loja kroate SCUM po thyen rekorde vetëm pak ditë nga lançimi

Një lojë kroate kompjuterike e quajtur SCUM ka shënuar sukses të jashtëzakonshëm në vetëm pak ditë pas hedhjes në treg, duke u renditur si...
Nga sot në treg mund të gjeni modelet e reja të iPhone

Nga sot në treg mund të gjeni modelet e reja të iPhone

Ditën e sotme të gjithë të apasionuarit pas produkteve të kompanisë “Apple” do të kenë mundësinë të shohin eventin më të madh të vitit. Ditën...

Microsoft gati “Your Phone”, mundeson te gjitha programet e Windows 10

  Nëse keni një pajisje Android dhe ndodh që të jeni klient i besueshëm i Windows, ju jeni ndër njerëzit e parë që mund të...

Motorola prodhon smartphonin e parë me 5G

Motorola prezantoi në Çikago modelin e ri, Moto Z3, smartphone i parë në botë që suporton 5G. Në të gjejmë procesorin Snapdragon 835, 4...

Huawei lë pas Apple për shitje në tremujorin e dytë

Shitjet botërore të smartphone-ve ranë për të tretin tremujor radhazi, nga prilli në qershor me 1,8% në 342.0 milionë njësi, krahasuar me 348.3 milionë...