Shqipëria pritet të nisë procedurat për përdorimin e teknologjisë 5G

Shqipëria pritet të nisë procedurat për përdorimin e teknologjisë 5G

0
Shqipëria do të nisë procedurat për përdorimin e teknologjisë 5G në vitin 2020, duke mundësuar lidhje më të shpejtë interneti mes telefonave celularë dhe...

Del zyrtarisht në shitje motorri fluturues

0
Motori fluturues është zyrtarisht në shitje: quhet Hoverbike S3, arrin shpejtësinë 96 km në orë dhe për momentin, e vetmja të cilës ia lejon...
Pas Samsung edhe Huawei nxjerr versionin me ekran të përthyeshëm

Pas Samsung edhe Huawei nxjerr versionin me ekran të përthyeshëm

0
Pak ditë pasi Samsung prezantoi serinë e re të celularëve Galaxy Fold me ekran të përthyeshem, të dielën e 24 shkurtit edhe kinezët e...

Samsung prezanton smartphonin e palosshëm

0
Në përpjekje për të rritur kërkesën në një treg smartfonësh në shpërthim, Samsungu ka prezantuar modelin e tij të palosshëm, duke u bërë një...

Në Rusi fillon shitja e telefonit që nuk mund të hakohet dhe përgjohet

0
Në Rusi filloi shitja masive e telefonit me mbrojtjen kriptografike “Kruiz-K”, i cili është i pamundur të hakohet ose të përgjohet, njoftoi kompania Rosteh....
Japonia vazhdon risitë në teknologji me trasmetimet para në 8K

Japonia vazhdon risitë në teknologji me trasmetimet para në 8K

0
A Space Odyssey”, një film i Stanley Kubrick i vitit 2001, do të lançojë të parin kanal televiziv në botë, me një definicion super...
Samsung po programon televizorin e komanduar nga truri

Samsung po programon televizorin e komanduar nga truri

0
Samsung po programon televizorin e komanduar nga truri. Ditët kur duhet të kërkonin telekomandën e televizorit mund të numërohen. Kompania Samsung ka njoftuar se po...
Smartphonët po ulin aftësinë e individëve për përdorimin e duarve

Smartphonët po ulin aftësinë e individëve për përdorimin e duarve

0
Smartphonët po ulin aftësinë e individëve për përdorimin e duarve . Kjo referuar një studimi të Profesor Roger Kneebone. Kneebone është profesor i edukimit kirurgjik...
Samsung është gati të na mahnisë me modelin jubilar Galaxy S10

Samsung është gati të na mahnisë me modelin jubilar Galaxy S10

0
Samsung është gati të na mahnisë me modelin jubilar Galaxy S10. Drejtuesit kryesorë të kompanisë Samsung janë takuar kohët e fundit në Kinë për...
Google vendos të mbyllë pas 7 vitesh rrjetin e vet social Google +

Google vendos të mbyllë pas 7 vitesh rrjetin e vet social Google +

0
Pas 7 vitesh gjigandi i kërkimit Google merr vendimin e mbylljes së rrjetit social Google +. Ky vendim erdhi me justifikimin se kishte një...