Nokia pas modelit 3310 do të rikthejë edhe telefonat "Smart" me kapakë

Nokia pas modelit 3310 do të rikthejë edhe telefonat “Smart” me kapakë

0
Në dy vitet e fundit ka rikthyer disa prej modeleve më ikonike si 3310 dhe 8110 banana. HMD thotë se ka shitur 10 milionë...

Whatsapp vjen me risi të reja për përdoruesit

0
Whatsapp ka menduar të sjellë dy risi rreth aplikacionit. E para është një sistem që lejon përdorimin e bisedës pa lidhje me internetin dhe falë...
Smartphonët po ulin aftësinë e individëve për përdorimin e duarve

Rreziku nga kanceri. Paditen dy gjigandët e celularëve

0
Apple dhe Samsung janë paditur me pretendimin që telefonat e tyre i ekspozojnë përdoruesit ndaj emetimeve të rrezeve deri në 500 përqind përtej kufijve...
Google gjobitet me 13 milionë dollarë për mbledhje informacioni nëpërmjet wi-fi

Google gjobitet me 13 milionë dollarë për mbledhje informacioni nëpërmjet wi-fi

0
  Kompania Google ka pranuar të paguajë gjobën prej 13 milionë dollarëshe për të mbylllur hetimet për mbledhje të informacioneve private. Këto informacione Google arriti...
Eksodi në Digitalb: Largohet edhe moderatorja Ilda Bejleri

Eksodi në Digitalb: Largohet edhe moderatorja Ilda Bejleri

0
Pas lajmeve mbi lëvizjet e fundit në “Digitalb”, duket se zhurmën më të madhe do ta bëjë largimi i një prej figurave më të...
Jonida Maliqi dhe Bora Zemani janë bërë kunata?

Jonida Maliqi dhe Bora Zemani janë bërë kunata?

0
Prej disa javësh në mediat rozë është përfolur shumë për një lidhje të mundshme të Jonida Maliqi dhe Bora Zemanit me vëllezërit binjakë, konkretisht...
“Samsung” njoftoi se në Smart TV e rinj pritet të ketë antivirus të instaluar

“Samsung” njoftoi se në Smart TV e rinj pritet të ketë antivirus të instaluar

0
“Samsung” njoftoi se në Smart TV pritet të ketë antivirus. Kompania koreane, përmes një postimi në “Twitter” zbuloi funksionin e ri dhe u tregoi...
Google investon 600 milionë euro për qendrën e re në Finlandë

Google investon 600 milionë euro për qendrën e re në Finlandë

0
Kompania teknologjike amerikane Google do të investojë rreth 600 milionë euro për të ndërtuar një qendër të re të të dhënave në Finlandë, njoftuan...
WhatsApp do të sjellë ndryshime për përdoruesit dhe për biznesin

WhatsApp do të sjellë ndryshime për përdoruesit dhe për biznesin

0
Gjatë Samitit të Marketingut nga Facebook në Hollandë, u njoftua se WhatsApp shumë shpejt do të vijë me ndryshime. Risia e fundit e platformës së...
Gati taksia e re fluturuese me 5 vënde pasagjerësh

Gati taksia e re fluturuese me 5 vënde pasagjerësh

0
Taksia e re "fluturues" është zbuluar nga Start- Up gjerman Lilium, i cili pretendon se zinxhiri vertikal i ngritjes mund të jetë bazë për...